Türkiye yılın ülkesi seçildi

Türkiye yılın ülkesi seçildi

Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri geride bırakan Microsoft Türkiye tarihinde ilk defa Microsoft içinde gelişen ülkeler arasında krizden bir adım önde çıkarak 'Yılın Ülkesi' seçildi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, 'Yılın Ülkesi' ödülünü Microsoft Corporation CEO'su Steve Ballmer'ın elinden aldı. ABD'nin Atlanta kentinde yapılan ve 14 bin yönetici ile çalışanın katıldığı Microsoft Global Exchange Summit'te düzenlenen törende konuşan Özmen, Türkiye ekonomisinin potansiyeli açısından "Yılın Ülkesi" seçilmenin önemine vurgu yaparak "Microsoft Türkiye olarak hedefimiz bu ödülle koyduğumuz çıtayı daha da yukarılara taşımak." dedi.

Gelişen pazarlarda gösterdiği başarıyla 'Yılın Ülkesi' seçilen Microsoft Türkiye'ye ödül olarak Türkiye'de sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir bütçe de verilecek. Bu kaynak şirketin bugüne kadar büyük bir çaba ve özveriyle sürdürdüğü topluma katkı projeleri için taze ve güçlü bir fon olarak kullanılacak. 

Microsoft Türkiye'nin gelişmekte olan pazarlarda göstermiş olduğu performans ve sektöre katkıları dolayısıyla ödüle layık görüldüğünü belirten Microsoft Corporation CEO'su Steve Ballmer da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Kurulduğu 1993 yılından bu yana teknolojiye liderlik eden, bireylere ve kurumlara, potansiyellerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi yazılımlar sunan Microsoft Türkiye, bugün 7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye'nin gelişmesine katkıda bulunmakta. 350'ye yakın çalışanıyla 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nin de merkezi olan Microsoft Türkiye, yükselen ekonomilerden oluşan BRIC grubunun yükselen yıldızı olmuştur. Bu parlak başarının ardında, Microsoft Türkiye şirketimizin faaliyet gösterdiği alanlarda iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine sağladığı katma değerin yer aldığını düşünüyorum. Microsoft Türkiye'nin pazara sunduğu yenilikçi teknoloji ve yazılımlarıyla elde ettiği her 1 TL'lik kazanca karşılık, ekosistemindeki iş ortakları 13,53 TL gelir sağlıyor. Bu ödülü Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin hak ettiğine inanıyorum."

Etiketler :